סידורי הושבה לחתונה: איך מושיבים אורחים שלא שייכים לקבוצה מסוימת?

סידורי הושבה הוא אחד המשימות המאתגרות של בני הזוג. לרוב את משימה זו שומרים לסוף ומתחילים לבצע חישובים מתמטיים שונים כדי להושיב את האורחים בצורה נוחה לכם, כלומר בקבוצות של בני משפחה, חברים מהעבודה, בני דודים, שולחן צעירים, צד החתן, הכלה, החברים של ההורים וכו'. דעו כי דווקא האורחים שלא שייכים לקבוצות, גוזלים לנו זמן יקר, ולכן חשוב להיות ממוקדים.

כל עוד ריכזתם קבוצות גדולות של אנשים, תמיד יישארו קצוות פתוחים, כלומר יופיעו ברשימה כמה אורחים שלא קשורים לקבוצות אלה, לדוגמה 2 זוגות שהם השכנים של האורחים, הבוס לשעבר ועוד. לעיתים האורחים יכולים להגיע כבודדים, כבני זוג או בקבוצות קטנות שצריך איכשהו לשבץ אותם עם אורחים אחרים.

אז מה עושים? הבאנו בפניכם כמה טיפים מצוינים, פשוט לגזור ולשמור!

  1. התחילו בקבוצות הגדולות

כדי להגיע לרמת דיוק, התחילו תמיד לסדר את סידורי ההושבה של הקבוצות הגדולות, לדוגמה משפחה גרעינית, חברים מהעבודה, בני דודים ועוד. חשוב לשמור על קבוצות של אנשים הקרובים זה לזה. אם אין מקום בשולחנות לכולם, נסו לרכז את הקבוצות בשולחנות הקרובים זה לזה, כדי שישבו יחד באזור מסוים ויוכלו להיות בקשר עין.

  • רכזו את האורחים שלא שייכים לקבוצות בדף

לאחר שריכזתם את הקבוצות הגדולות, רכזו את רשימת האורחים שלא שייכים לאף קבוצה ברשימה אחת, ורשמו גם כמה הם יהיו. רשימה זו תאפשר לכם לשלב את האורחים בשולחנות אחרים ולדעת גם מהי הכמות שנותרה, וכך להגיע להחלטות.

  • בדקו אם יש מקומות פנויים בשולחנות שכבר שיבצתם

אף אורח וודאי לא ירצה להרגיש שהושיבו אותו בשולחן 'הקצוות', או עם אורחים לא קשורים, ולכן כדאי למצוא מכנה משותף בין האורחים שנותרו ברשימה. לדוגמה, אפשר לפזר את האורחים הללו בשולחנות פנויים, לדוגמה החברים של ההורים, עם החברים שלהם מהעבודה. או חברות של הכלה עם החברים של החתן (אולי גם ייצא שידוך טוב).  דעו כי פעמים רבות קבוצות מסוימות לא סוגרות שולחן ונותרים מקומות פנויים, ולכן זה הזמן לסגור חורים וגם להושיב את האורחים בצורה נכונה.  

  • נסו לפתוח שולחן או שניים ולרכז אותם

אם לא נותרו כלל מקומות בשולחנות, תוכלו לפתוח שולחן נוסף ולרכז את האורחים שנותרו, אבל נסו לעשות זאת בתבונה, כדי שלא ירגישו לא קשורים זה לזה.

בהצלחה!

עדיין מתקשים לסדר את כולם? נסו את שירותי סידורי ההושבה של חברת "רזרבה" ותגיעו מוכנים לאירוע החשוב בחייכם!

מאמרים נוספים